Ana sayfa | Haberler | Köşe Yazıları | İletişim | Sistem
Antalya RAPOR
Haberler

RECEP DURMASUR SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ...

Zoom Out! Zoom in!
RECEP DURMASUR SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ...

CHP’nin 12 eylül döneminde ki Gençlik Kolları Başkanı Recep Durmasur, bir gurup partilinin bulunduğu ortamda sinirlenerek çıldırdı. Dost sohbetinde başlayan ve sonrasında siyasi tartışmaya dönen olayda partisini eleştiren Durmasur’a bir partilinin karşı çıkmasının ardından ortam daha da alevlendi. Başkan Durmasur, parti ruhunun eskisi gibi olmadığına dem vururken, “CHP nerde kardeşim… Ne yapıyor bunlar…” şeklinde sinirlenerek bağırmaya başlayınca kavgaya ramak kaldı.

 OLAY NASIL GELİŞTİ?..

Geçtiğimiz gün Elektrik Mühendisleri Odası eski Başkanı ve son dönem CHP Milletvekili aday adayı olan Ayhan Dolanay’ın bürosunda toplanan bir gurup partili ve bazı işadamlarının bulunduğu ortamda, hararetli şekilde yerel ve genel siyaset tartışılmaya başlanır. Sohbet havasında başlayan ortam, bir anda tartışmalı gergin bir havaya döner. Ülkede son yaşanan “Gezi Parkı” eylemlerinden açılan sohbette CHP’nin 12 Eylül’de Gençlik Kolları’nın efsane Başkanı Recep Durmasur, CHP’nin son yaşanan gezi olaylarında halka inemediğini belirterek söze başlar.

RECEP DURMASUR SİNİRLENDİ ORTAM GERİLDİ

Birçok CHP’li yöneticinin de bulunduğu ortamda kendi partisine yönelik özeleştiri de bulunmaya başlayan Recep Durmasur’a ortamda bulunan bir partiliden, Durmasur’a yanlış düşündüğünü belirten bir çıkış gelir. Bu gelişmenin ardından sinirlenen eski başkan Durmasur, bir hışımla ayağa kalkarak, ortamda bulunan siyasilere doğru bağırmaya başlar. Durmasur, “Özeleştiri olmadan siyaset olmaz” diyerek, “Ben 59 yaşındayım.. Akil adamların Antalya’ya geldiği gün bu yaşımda birçok dava arkadaşımı tek tek toplayıp malum restorana sloganlar atarak gittim. Gittim ki ne göreyim CHP’den örgütsel gelen hiç kimseyi görmedim. Benim bireysel çabamın dışında oraya gelen Ercan Erkan, Şefik Dirgen, Hasan Bozkurt’un dışında hiç kimse yoktu be kardeşim…”

“GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI NERDEYDİ BE KARDEŞİM.. AYIP AYIP..

Sohbetle başlayıp neredeyse olayla bitecek olan siyasi sohbette hararetlenen Durmasur, sözlerine şöyle devam etti; “Nerede bu gençliğimiz… Nerede bu örgütümüz.. Nerede bu parti… Sahada CHP nerede … Bize ne oldu?... Orada Gençlik Kolları Başkanı Önder Kurnaz’ı arıyorum ‘Nerdesin be oğlum sen ve ekibin’ diyorum. Adam bana diyor ki, ‘Ağabey partideyim az işim var. Ama konuyu takip ediyoruz’ diyor bana… Varmı böyle bir şey.. Nerde örgütçü ruhu… Bu ne hal kardeşim… Biz nereye gidiyoruz.. Ben altmış yaşında hala seksenli yılların ruhu ile siyasi enerjimi ortaya koyuyorum şimdiki örgütün geldiği duruma bakın arkadaş…” şeklinde sinirlenip kendini kaybederek orada bulunanlara sert bir şekilde konuştu.
Dost ortamında başlayan masumane siyasi sohbetin bir anda gergin dakikalara yerini bırakmasının ardından, ortamda bulunan bazı partililer Durmasur’u sakinleştirmeye çalıştı. Olaylı sohbetin ardından orada bulunanlar sessizce bürodan ayrıldılar.

 

ÖNEMLİ NOT; Ortamda bulunan bazı siyasiler, haberde isimlerinin geçmesini istemedikleri gerekçesi ile bu isimler tarafımızdan saklı tutulmuştur. Haberin ana unsuru olan eski Başkan Recep Durmasur’dan ise görüş alınmadan yayınlanmıştır. Kendisinin bir açıklaması olması halinde, portalımızdan aynen yayınlayacağımızdan da hiç şüpheniz olmasın… OKUYUCULARIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR…

ID: NWS7248 | 21.06.2013 23:02 | Hit: 1597 | Sayfayı yazdır

Share |