Ana sayfa | Haberler | Köşe Yazıları | İletişim | Sistem
Antalya RAPOR
Haberler

KADİR BATU'DAN BAŞKAN GÜL'E ZİYARET

Zoom Out! Zoom in!
KADİR BATU'DAN BAŞKAN GÜL'E ZİYARET

ATSO Kemer Temsilcisi Kadir Batu ve Şaban Adaletli Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret etti. Çeşitli atışmaların da yaşandığı ziyarette Batu, Başkan Gül ile daha önceki yaşadığı sorunları ve siyaseti bir kenara bırakarak esnafın sorunlarını konuşmak istediğini bildirdi.

 Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, daha önce MHP İlçe Binası nedeniyle tartışmalı olduğu eski MHP İlçe Başkanı ve yeni dönem ATSO Kemer Temsilcisi Kadir Batu ile beraberindeki Şaban Adaletli’yi makamında ağırladı. ATSO Kemer Temsilcisi Kadir Batu’nun yaşanan sıkıntıları geride bırakarak esnafın sıkıntı ve sorunları için Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile görüşme talebi, Başkan Gül’den de olumlu sonuç alınca Kemer’deki basın mensuplarının da katılımı ile görüşme gerçekleştirildi.

ESNAFIN SORUNLARINI KİŞİSELLEŞTİRMEDEN ELE ALACAĞIZ

Ziyaret ile ilgili konuşmayı yapan Batu, şunları söyledi; “Sezon öncesinde esnaflarımızın sorunları dile getirmek amacıyla bir nezaket ziyaretinde bulunalım istedik. Kemer’de bin 400 üyemiz var, onları temsilen buradayım. Kemer’in ve turizmin daha iyi noktalara gelmesi adına ilk adımı atarak burada bulunuyorum. Sorunların daha yakından ele alınması adına Kemer’deki yöneticilerle bir araya gelmek istiyorum. ATSO’nun Kemer Temsilciliği’nin şube olması gerektiğini savundular. Ancak ben temsilci olarak göreve getirildim. Bu anlamda üzerime ne görev düşüyorsa yapmaya hazırım. Şube olması Kemer’in menfaatineyse ben bunu engellemek adına hiçbir adım atmadım. Aksine bu konuda yapılabilecek tüm çalışmalarda yer alırım.
Kemer’in menfaati neyse kişiselleştirmeden sorunları ele alarak zaman zaman basın mensupları ile paylaşacağız. Kemer esnafının çeşitli sıkıntıları var. Çarşısı olsun başka konuları olsun, bunları da zamanla dillendireceğiz.”

TİCARETTE BÜYÜMEYE ÖRNEK; KEMER BELEDİYESİ

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de Batu’nun ardından söz alarak şunları söyledi; “Kemer’in en eski ticari sicil kaydı tarafımadır. Biz bu camia içerisine bugün girmedik. Ticaret Odası siyasi bir kurum değildir. Onun için temsilcisi, esnafın işini kolaylaştırır, Antalya’ya gitmemesi ve işlerini Kemer’de yapmasına yardımcı olur. Ama bir siyasi gibi davranıp bir yerlere gelme amacı yoktur. Kemer Belediyesi son 3 yıl içinde bir şirket gibi düşünürsek büyüdüğünü ve örnek hale geldiğini görebilirsiniz. Ticarette büyümeye örnek gösterilmesi gerekiyorsa Kemer Belediyesi’ni örnek gösterebilirsiniz.”

Esin KÜÇÜKHAYRAT

ID: NWS5391 | 26.04.2012 13:34 | Hit: 790 | Sayfayı yazdır

Share |