Ana sayfa | Haberler | Köşe Yazıları | İletişim | Sistem
Antalya RAPOR
Haberler

AK PARTİ AKSU KULİSLERİ

Zoom Out! Zoom in!
AK PARTİ AKSU KULİSLERİ

Antalya’da gündemi en hızlı, en objektif ve farklı şekilde takip ederek adından sıkça söz ettiren ANTALYARAPOR bu haberle de yine farkını ortaya koydu. Antalyarapor Haber Portalı, bir partinin mensubu olan bir üyeden ele geçirdiği “Aksu halkı ve kulisleri ne konuşuyor” üzerine yapılmış araştırmanın sonuçlarının bir kısmını ele geçirdi. Yapılan bu kamuoyu yoklamasının sadece Aksu ile sınırlı olmadığı ve tüm belediyeler bazında yapıldığı iddia edildi. Ele geçirilen çalışmanın bazı bölümlerin de kaynağımızı korumak adına cümlelerin bazıları yayın etiği gereği ve özeli kapsadığı gerekçesi ile ANTALYARAPOR tarafından silinirken, cümle sonlarının bitiş kelimeleri değiştirilmiştir. Öte yandan, metinin özü korunmaya çalışılmıştır. Yine, bu çalışmanın Ak Parti tarafından yaptırıldığı kesin olmamakla birlikte, bir siyasi tarafından yaptırılmış bireysel bir çalışma raporu da olabilir. … Yorum okuyucunundur…

 AKSU BELEDİYESİ

Antalya’nın en siyasi kulislerinin en karışık belediyesi olarak görünüyor. Görünen tablo o ki aday adaylarının çok fazla olma ihtimali olan ilçelerin başında geliyor. Mevcut Belediye Başkanı olan İsa Yıldırım, Ak Parti, MHP, CHP kredilerini kullanarak partisiz kalmış durumda. Yine önümüzdeki süreçte bağımsız veya büyük birlik partisinden aday olacağı halk arasında konuşuluyor. Ak Parti’de ise daha şimdiden yedi tane aday adayı görünüyor. Bunları Aksu halkının diline dolanan bu isimleri haklarında konuşulanlarla birlikte söyleyecek ve sayacak olursak sırayla şöyle;

HALİL ŞAHİN;

Ak Parti’den eski ilçe Başkanlığı yapması ve yedi yıldır Ak Parti çatısı altında olması kendisine artı sağlıyor. Ancak, kendisinin bir dönem Aksu belde Belediye Başkan adayı olup seçimi kaybetmesi olumsuz görünüyor. Yine olumsuz detaylar şunlar; 2009 yerel seçimlerinde Aksu İlçe olduktan sonra Ak Parti İlçe Başkanı olarak da seçim kaybetmesi… Aynı zamanda 29 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti’nin SKM sorumluluğuna, Ercan Güzel isimli bir kişiyi Başkan Yapması ve Ercan güzel’in de seçimleri MHP kazanınca seçimden hemen bir ay sonra Ak Parti’den istifa edip MHP’ye geçmesi Aksu Halkı tarafından yadırganmış görünmekte.

VELİ ATİK;

Kendisinin bir dönem Çalkaya Belediye Başkanlığı yapması en büyük artısı. Ancak yine 29 Mart yerel seçimlerde Burhan Kılıç’ı aday gösterdikleri zaman hemen Ak Parti’den istifa etmesi ve ardından Sadet Partisi’ne geçmesi Aksu halkı tarafından tepki ile karşılanmış….

DURMUŞ KAAN ŞAHİN;

Ak Parti İlçe kongresinden önce parti tabanının ve kanaat önderlerinin Aksuda ilçe başkanı olarak görmek istediği birkaç isimin başında geliyordu. Ancak, eski ilçe Başkanı Halil Şahin, şuan ki İlçe Başkanı Mehmet Akif Ordu’nun ilçe başkanı seçilebilmesi için özel çaba harcadı. Partinin tüm meclis üyeleri ve yöneticileri, İlçe Başkanı olarak Durmuş Kaan Şahin’ in aday olup ilçe başkanı olmasını istediler. Bu durum İlçe Kongre sürecinin heyecanlı geçmesine neden oldu. Hatta son yerel seçimde aday adayı olan bir çok isim Av. Durmuş Kaan’ın ilçe başkanı olmasını destekledi ancak başaramadılar. Burada, eski ilçe başkanı Halil Şahin’in partide daha etkin ve baskın bir durumda olduğu ortaya çıkmış oluyor. Bu arada henüz yeni kurulan Aksu Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı olan Alim Uysal’ ın da esnafların isteği doğrultusunda Durmuş Kaan’ı açıkça desteklediği biliniyor. Durmuş Kaan’ ın Aksulu olması ve Avukat olması Aksudaki sorunlarının çözümü adına halk tarafından bir şans olarak görülüyor ve en çok bu nedenle halk tarafından istenip desteklendiği söylentiler arasında. Önümüzdeki süreçte, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, henüz düşünce aşamasında olan yeni il yönetimi listesine meslektaşı Durmuş Kaan’ı da dahil etmeyi planladığı da gelen bilgiler arasında. Aksulu bu detayları fazlası ile bilmekte…


EMİN BAL;

Kendisinin Aksu’nun yerlisi olması ve yine Aksu Honamdı Yörükleri’nden olması halk tarafından kabul görmüş. Yine, bununla beraber kendisi 29 Mart yerel seçimlerinde dedikodulara göre Aksu’nun adayı olan Burhan Kılıç’a adaylık verildiği zaman 13 aday adayı içerisinde açıkça desteklediği ve bizzat Burhan Kılıç’la birlikte seçim çalışmaları yaptığı ve partisinin göstermiş olduğu adaya sahip çıkması Aksu halkı tarafından taktir toplamış. Bunun yanı sıra tüm Ak Partili Milletvekilleri ile diyaloğunu kesmemesi geçen 3 yıl içerisinde de daha da geliştirdiği gözlenmiştir. Ancak, bütün bu olumlu gelişmelerin ardından bir ara Emin Bal’ın adı MHP ile ilişkilendirilmiş olması halkın gözünden kaçmamış. Aksulu MHP’nin yeni yapılacak olan il binasına maddi yardım yaptığı dedikodularına adı karışmış durumda. Bu sebepten dolayı bu olayın gerçeklik payının olup olmadığı bilinmemekle beraber araştırılmasında yarar var. Bu arada Emin Bal Mevlüt Çavuşoğlu’nun desteğini aldığı söylentileri de Aksu kulislerinde dillenmiş durumda

RAMAZAN ÖZEN(ECZACI) ;

Kendisi uzun yıllardır Aksu Merkez’de eczacılık yapması Aksu halkı tarafından da tanınması ve sevgisini kazanması kendisinin artısı olarak görünmekte. Ancak halk arasında şunlar da konuşuluyor. Ramazan Özen, 29 Mart yerel seçimlerde CHP’nin adayı olan Mehmet Cirit’i desteklediği ve Cirit’in seçim çalışmalarına bizzat katıldığı dedikodusu hakimken Ak Parti’nin karşısında bir seçim çalışması yürüttü söylentisi var. Öte yandan Özen’in vatandaş çerçevesinde gelen dedikodulara göre de MHP ile dirsek teması halinde olduğu iddiasında bulunanlarda var.

MUMİN ŞAHİN(ZİRAT MÜHENDİSİ)

Kendisinin Ak Parti İl Meclis Üyesi olması ve bununla birlikte Aksu’da Fidan üreticisi olması Mümin Şahin’in artısı olarak görünmekte. Ancak konuşulanlara göre Mümin Şahin’in imkanları olmasına rağmen 2009 yerel seçimlerinde bir tane bile seçim aracı yapmadığı söylentileri var. Yine seçimlerde partisinin adayı olan Burhan Kılıç ile ilgili seçim çalışmalarını yaptığı köylerde olumsuz konuşmalar yaptığı iddia ediliyor..

SÜLEYMAN GÖKÇEN;

Kendisinin Aksu Yurtpınarlı olması ve eğitim camiası tarafından iyi tanınması bir artı olarak görünmekte. Ancak halk bazında akrabası olan diğer Süleyman Gökçen’nin Aksu Milli Eğitim Müdürü olması ve kendisine artı kazandırdığı gözlenmiştir. Bu arada Aksu aday adayı olması durumunda Milletvekili Hüseyin Samani’n de akrabası avantajının kullanabileceği söylentilere zemin hazırlayabilir gibi görünmekte. Ancak Gölçen’nin sadece Yurtpınar’da ağırlığı olduğunu söyleyenlerde var. Öte yandan Milletvekili Samani’nin Gökçen konusunda ısrarlı olması durumunda bir takım çekişmelere neden olması beklenirken belli kesimde bu konuda olumlu bakış açısı sergilemekte.

İSMAİL ERTEN

Kendisin Aksu’da müstahsillerine güvenmesi dikkat çekici. Kendisinin hal esnafı olması ve bir dönem Ak Parti’den Meclis Üyesi olması artısı… Ancak 2009 yerel seçimlerde kendisini değil de Orhan Tolunay’ın aday gösterilmesinden dolayı Hemen istifa ederek MHP’ye geçmesi tepki ile karşılanırken Aksu Ak Parti İlçe Başkanı olan Mehmet Akif Ordu’nun Akrabası olduğu söylentilere de neden olmuş … Ancak Erten’nin gizliden nabız yokladığı ve ne yapabilirimi aradığı söylenenler arasında.

MHP cephesinde ise şuanda bir isim ön plana çıkmaktadır. İki dönem MHP’den Yurtpınar Belediye Başkanlığı yapan Ali Akcan MHP’nin adayı olacağı olarak dillenmiştir. MHP İl teşkilatı tarafından ise İsa Yıldırım’a aday verilmesi ve ardından Yıldırım’ın MHP’den istifa etmesi Akçan’nın aday olma ihtimali beklentisini arttırmış görünmüştür.


ÖZET; Seçim adayı olma yarışının Halil Şahin, Veli Atik, Emin Bal, Süleyman Gökçen ve Ramazan Özen arasında geçeceği Aksulu tarafından şimdiden konuşuluyor.

NOT: Bu arada Menderes Türel’in Aksu konusunda nasıl bir tavır alacağı merak konusu olurken Türel’in aday belirlemede de etkili olabileceği Aksulu’nun sohbet konusu olmuş durumda..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARIi Yukarıdaki yayınlanan haberdeki konu kaynağı gizlenerek yayına sunulmuştur. Yukarıda ki yayın her ne kadar Ak Parti Çephesini gösteriyor olsa da bu gerçek değildir. Bu sayfadaki bu yayında adı geçen şahıslar ve konuların tamamı bir hayal ürünü olabilir. Yine belli kaynaklar tarafından yanıtılmak üzere yayın için hazırlanmış bir mizansende olabilir. Her ne olursa olsun haber değeri olan ve bir kaynaktan alınmış bir belge ve bigi içermektedir. Yine, kaynağımızı Basın kanununun ilgili maddesinin ilgili fıkrası gereğince saklı tutma hakkı mevcuttur. Yayınlanan yayındaki tüm bilgiler okuyucumuzun yorumuna bırakılırken, bu uyarıları dikkate almalarını önemle duyurulur.  

ID: NWS5194 | 28.03.2012 01:27 | Hit: 1202 | Sayfayı yazdır

Share |