Ana sayfa | Haberler | Köşe Yazıları | İletişim | Sistem
Antalya RAPOR
Haberler
Haber Arşivi

ETİ ÇOCUK TİYATROSU GÜNLERİ BAŞLIYOR

Zoom Out! Zoom in!
ETİ ÇOCUK TİYATROSU GÜNLERİ BAŞLIYOR

Eti Çocuk Tiyatrosu, 2011-2012 sezonunda yeni Oyunu 'Çizmeli Kedi' ile izleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor

15 Ekim'de Terakki Vakfı Kültür Merkezi'nde yeni sezonun ilk gösterimini gerçekleştirecek olan Eti Çocuk Tiyatrosu, çocukların kültürel gelişimlerine ışık tutmaya devam ediyor.

Hayata geçirdiği projelerde sürdürülebilirliğe önem veren Eti'nin, 10 yıldan bu yana Türkiye'nin ve KKTC'nin dört bir yanında çocuklar ile ücretsiz olarak buluşturduğu Eti Çocuk Tiyatrosu, 2011-2012 sezonunda yeni oyunu "Çizmeli Kedi" ile perdelerini açıyor.

İlk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuğa ulaşarak hayatlarında yepyeni pencereler açmayı ve hayal dünyalarını geliştirmeyi hedefleyen Eti Çocuk Tiyatrosu, ülkenin geleceği olarak gördüğü çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor.

Eti Çocuk Tiyatrosu, eğitici olduğu kadar eğlenceli bir dünya klasiği olan "Çizmeli Kedi"yi 15 Ekim'de Terakki Vakfı Kültür Merkezi'nde sergiliyor.

Fransız yazar Charles Perrault'un eserinden, Gülen İpek Abalı tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli'nin, müziklerini Caner Anar'ın yaptığı "Çizmeli Kedi" oyunu, sıradan bir kedinin değirmencinin en küçük oğluna miras kalmasıyla başlıyor. Bir çift çizmeyle hayatı renklenen ve zekasıyla kendisini Kral'a sevdiren Çizmeli Kedi, aynı zamanda Prenses ile Değirmencinin Oğlu'nun mutluluğuna yardım ederek sıradan bir kedi olmadığını kanıtlıyor. Çizmeli Kedi'nin maceralarını ve yaptığı iyilikleri konu alan oyun, hem çocuklara hem de ebeveynlere önemli öğretilerle birlikte eğlenceli bir dille sunuluyor. Oyunda, kedisinden başka hiçbir şeyi olmayan birinin, hayal bile edemeyeceği bir hayata sahip olması ve bunu sadece kedisinin yardımıyla başarması anlatılırken, hayVan sevgisinin önemi de vurgulanıyor. "Çizmeli Kedi" çocukların ve ebeveynlerin ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer tüm sürprizleriyle keyifle izlenecek bir oyun.

Eti Çocuk Tiyatrosu ücretsiz gösterimleri ile 1 milyon çocuğa ulaştı…

Eti'nin çocukların kültürel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, onları tiyatro sanatı ile buluşturmak amacıyla 2001 yılında hayata geçirdiği Eti Çocuk Tiyatrosu, 10 yıldır Türkiye'nin 81 ilini bir çok kez dolaşarak 1 milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatro ile buluşturdu. Bugüne kadar "Bisküvi Adam", "Kakaolu Olsun", "Alaaddin'in Sihirli Lambası", "Alice Harikalar Diyarında" ve "Pinokyo" adlı oyunlarıyla çocuklarla buluşan Eti Çocuk Tiyatrosu'nun bu seneki hedefi yine en az 120 bin çocuğa daha ulaşmak.

Eti Çocuk Tiyatrosu, bu sezon da 45 il/ilçede çocukları tiyatro sanatı ile ücretsiz buluşturacak. Eti Çocuk Tiyatrosu'nun bu seneki İstanbul dışındaki durakları; Edirne, Lüleburgaz (Kırklareli), Çorlu (Tekirdağ), Bandırma (Balıkesir), Çanakkale, Manisa, İzmir, Tire (İzmir), Kuşadası (Aydın), Marmaris (Muğla), Denizli, Antalya, Alanya (Antalya), Akşehir (Konya), Uşak, Afyon, Eskişehir, Bozüyük (Bilecik), İnegöl (Bursa), Yalova, Gebze (Kocaeli), Akçakoca (Düzce), Ereğli (Zonguldak), Çankırı, Ankara, Nevşehir, Kayseri, Niğde, İçel, Adana, İskenderun (Hatay), Gaziantep, ŞanlıUrfa, Mardin, Malatya, Tunceli, Van, Ağrı, Iğdır, Bayburt, Gümüşhane, Ordu, Bafra (Samsun), Sinop ve KKTC olacaktır.

ID: NWS4155 | 07.10.2011 14:15 | Hit: 341 | Sayfayı yazdır

Share |